Warszawska rodzinka i jej podróże

Czar Pomorza – Dąbki

Wypoczynek nad naszym polskim morzem staje się w ostatnich kilku latach nie tylko lepszą alternatywną dla niebezpiecznych rejonów południowej Europy, ale także dzięki sporym inwestycjom po prostu dobrym miejscem do wypoczynku w słońcu na pięknych, piaszczystych plażach. Trzeba także pamiętać, że oprócz wielu inwestycji w ośrodki wczasowe, wybrzeże może pochwalić się także ciekawymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi, które znacząco ułatwiają podróż nad morze i znad morza.

Dąbki położone w gminie Darłowo to niewielka miejscowość – słynie przede wszystkim z wyjątkowo urokliwej plaży. Warto jednak poznać bliżej to wyjątkowo miejsce na mapie naszego wybrzeża. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich położenie. Wieś znajduje się bowiem pomiędzy przybrzeżnym jeziorem a Bałtykiem. Dzięki temu posiadania tylko podwójna liczbę atrakcji związanych z wypoczynkiem nad wodą ale także może pochwalić się wyjątkowym mikroklimatem. Dowodem tego jest przede wszystkim status uzdrowiska, jaki posiada wieś. Trzeba także wspomnieć, że Dąbki dzięki długiej tradycji goszczenia w swoich granicach kuracjuszy oraz turystów posiadają doskonałą bazę noclegową. By się o tym przekonać wystarczy wpisać w przeglądarkę hasło „ urokliwe noclegi w Dąbkach”, by zrozumieć, że kierując się na Dąbki można zarówno liczyć na miejsce na polu namiotowym, jak i w prywatnej kwaterze, czy też pachnącym świeżością hotelowym pokoju. Wszystko to można uzyskać za stosunkowo niewielką cenę. Jest to efektem dużej konkurencji oraz faktu, że Dąbki to jednak wciąż wieś.

Będąc w Dąbkach nie można ominąć największej atrakcji tej miejscowości, jaką jest niewątpliwie plaża. Ten nadbałtycki pas wyjątkowego, pięknego, jasnego piasku przyciąga turystów także spoza pomorza, którzy chcą skorzystać z wyjątkowo urokliwej plaży. Z uwagi na to, że Dąbki graniczą także z jeziorem Bukowo można tu korzystać z szeregu atrakcji, które są niedostępne w wielu innych miejscach na wybrzeżu. Przybrzeżne jezioro, które jest stosunkowo płytkie – bo średnia głębokość wynosi tu nie więcej niż trzy metry – pozwala nie tylko na wypoczynek na plaży, ale także na wędkowanie czy turystyczny rejs statkiem. Co więcej, na jeziorze jest także przystań, do której mogą cumować jachty oraz inne łodzie. Warto zatem skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie zapewnia ten niedoceniany Czar Pomorza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top