Warszawska rodzinka i jej podróże

Festiwal w Opolu

Jeżeli masz kilka dni wolnego, to zamiast jechać na drugi koniec Polski wybierz się może w okolicę, której jeszcze nie znasz. Doskonałym miejscem do spędzenia kilku dni urlopu jest Opole. Co roku, na początku czerwca odbywa się w tym mieście nad Odrą Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. W tym roku, podczas 53 edycji festiwalu, przed ekranami telewizyjnymi zasiadło blisko 14 milionów widzów. Również w Opolu był komplet publiczności, która przez trzy dni mogła oglądać występy najbardziej znanych polskich artystów. Pierwszego dnia zorganizowano „Święto Polskiej Muzyki Filmowej”. Na estradzie pojawili się najwybitniejsi twórcy piosenek do filmów. W trakcie trwania festiwalu organizowane są liczne plebiscyty. Między innymi przyznawana jest nagroda publiczności, którą w tym roku otrzymał Michał Szpak za piosenkę “Jesteś bohaterem”. W kategorii Super Premier zwyciężył bezkonkurencyjny Mesajah, który serca słuchaczy podbił przebojem “Wolne”.

Opole posiada co prawda bardzo rozbudowaną bazę noclegową, ale podczas trwania Festiwalu Piosenki w Opolu może być ciężko znaleźć wolny pokój. Jeżeli chcesz przeżyć niesamowite emocje słuchając na żywo najsłynniejszych polskich wykonawców, to koniecznie musisz wcześniej zarezerwować nocleg. Najlepiej jest zrobić to przez internet. Wolne miejsce noclegowe znajdziesz wpisując w okienko wyszukiwarki internetowej frazę “noclegi Opole”. Wystarczy, że wybierzesz spośród zaprezentowanych wyników interesujący cię obiekt i dokonasz w nim rezerwacji noclegu. Większość hoteli i pensjonatów wymaga wpłacenia zaliczki – nie zapomnij o tym, bo może się okazać, że twoja rezerwacja nie zostanie potwierdzona.

Opole to jednak nie tylko emocje związane z corocznym festiwalem, choć trzeba przyznać, że jest to największa tego typu impreza organizowana w najbliższej okolicy. Będąc w Opolu warto przejść się na spacer i pozwiedzać miejscowe zabytkowe kościoły. Najwyższy z nich jest Kościół Katedralny pod wezwaniem Podniesienia Świętego Krzyża. Ta XV świątynia króluje nad miastem na wysokość 73 metrów. Znajduje się tu również przepiękny obraz Matki Boskiej Częstochowskiej słynący z licznych uzdrowień. W wolnej chwili możesz także wybrać się na rejs statkiem turystycznym po Odrze czy odpocząć w jednej z miejscowych restauracji posilając się smacznym obiadem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top