Warszawska rodzinka i jej podróże

Główne atrakcje Dziwnowa

Dziwnów to miasto typowo turystyczne. Znajduje się w zachodniej części polskiego wybrzeża nad Morzem Bałtyckim, a swoją popularność zawdzięcza właśnie głównie dzięki swojemu położeniu. Miasto graniczy z wyspą Wolin i znajduje się w nim jeden z trzech mostów na nią prowadzących. Jest to miasto, w którym nie można się nudzić. Znajdziemy tu mnóstwo atrakcji dla każdego, ale Dziwnów sprawdzi się dobrze również jako miasto wypadowe ze względu na piękną okolicę, a w szczególności bliskość wyspy Wolin z Wolińskim Parkiem Narodowym.

Jedną z głównych atrakcji Dziwnowa jest Nadmorski Park Miniatur i Kolejek. Znajdują się tam miniaturki latarni morskich znajdujących się na wybrzeżu Morza Bałtyckiego w dziesięciokrotnym pomniejszeniu oraz miniaturki parowozów, lokomotyw czy wagonów kolejowych. Co do miniatur związanych z kolejkami to jest to znakomicie przemyślane, bowiem wszystko jest wybudowane na trasie, pociągi poruszają się po torach i wydają efekty dźwiękowe. Wszystko to jest wzbogacone o dworce, mosty czy semafory. Jest to znakomicie odwzorowane miejsce, które stanowi znakomitą atrakcję i zabawę szczególnie dla najmłodszych turystów. W dodatku na terenie parku znajduje się kawiarnia w której możemy odpocząć i zjeść coś słodkiego. Wstęp do parku jest płatny – od 13 do 16 złotych, co nie dotyczy dzieci do lat 4, które mają wstęp wolny.

Jedną z większych atrakcji Dziwnowa jest most zwodzony. Otwieranie się mostu i przepływanie statków, które przypominają okręty pirackie za każdym razem wzbudza ogromne zainteresowanie wśród ludzi przebywających w okolicy. Most pochodzi z lat 50. XX wieku i prowadzi na wyspę Wolin. Most ten zdążył już nawet zadebiutować w serialu „Czterej pancerni i pies”. Dużą popularnością cieszą się rejsy po Morzu Bałtyckim oraz okolicznych zbiornikach wodnych, zalewach i rzece. Dzięki swojemu położeniu miasto stało się naprawdę popularne: ma znakomicie przygotowaną dla turystów bazę noclegową (propozycje: meteor-turystyka.pl) i jest stąd bardzo blisko na wyspę Wolin. Ceny tutaj są znacznie niższe w porównaniu do miast położonych na wyspie oraz ogólnie w najbliższej okolicy, a ponadto znajduje się tutaj również mnóstwo atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top