Warszawska rodzinka i jej podróże

Jakie atrakcje turystyczne czekają w Brennej?

Brenna jest idealna do wypoczynku dla tych wszystkich, którzy mają dosyć zgiełku i hałasu wielkich miast. Znajduje się w powiecie Cieszyńskim u stóp szczytów Beskidu Śląskiego. Jest to miejsce idealne dla tych, którzy marzą o długich pieszych wędrówkach na łonie natury.

W miejscowości nie brak pomników przyrody i zabytków architektonicznych. Wśród zabytków przyrody wymienić możemy dąb w Górkach Wielkich. Jego wiek szacuje się nawet na 600 lat. Z kolei w Górkach wielkich przyległych do Brennej znajduje się przepiękna aleja dębowo-lipowa. Wśród zabytków architektury warto odnotować Chlebową Chatę. Dzisiaj znajduje się w niej muzeum i okazjonalnie wypiekany jest regionalny chleb. Warto również wstąpić do Dworku Myśliwskiego „Konczakówka” powstałego w latach 20. ubiegłego wieku, utrzymanym w stylu tyrolskim. Dzisiaj można podziwiać wnętrza Dworku, znajduje się tam wiele eksponatów kultury łowieckiej. Do najsłynniejszych zabytków Brennej należy też muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej. Można tu podziwiać liczne eksponaty związane z życiem pisarki.

Brenna kusi przede wszystkim możliwościami aktywnego wypoczynku. W wakacje kusząco przedstawiają się nie tylko piesze wędrówki po szczytach Beskidu Śląskiego, ale również leżakowanie na brzegiem rzeki Brennicy, przepływającej przez wieś. Prawdziwą dumą miasteczka jest również Park Turystyki w Brennej. Nowe wybrukowane ścieżki, liczna zieleń oraz stragany z pamiątkami i gastronomią zastąpiły dawny park. W amfiteatrze znajdującym się w parku latem organizowane są liczne imprezy okolicznościowe dla miejscowych, jak również turystów. Na miejscu można również podziwiać Kozią Zagrodę ze zrekonstruowaną dawną zabudową zagrodową wołoską. Dzisiaj zabudowę tę można podziwiać z żywym inwentarzem.

Brenna dostarcza licznych atrakcji zarówno latem, jak i zimą. Zimą można oddawać się narciarskiemu szaleństwu. W centrum miejscowości ulokowany jest wyciąg narciarski na stokach Gronie. W Brennej znajduje się również ośrodek jazdy konnej. Brenna zachęca poza wyjątkowymi walorami przyrodniczo-krajobrazowymi wspaniałą bazą noclegową. Noclegi znajdują się w gospodarstwach agroturystycznych, kwaterach prywatnych, hotelach, pensjonatach, willach czy ośrodkach wczasowych. Na terenie gminy funkcjonują ponadto pola namiotowe oraz campingowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top