Warszawska rodzinka i jej podróże

Łeba – centrum rozrywki

Urokliwość i czar Łeby nie zna granic. To nadmorskie małe miasteczko to nie tylko piękne widoki, ale również mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Mnogość miejsc wartych odwiedzenia nie zna granic. Co roku powstają nowe placówki oferujące coraz to atrakcyjniejsze zajęcia, w bardzo przystępnych cenach. Bardzo ważnym aspektem udanego urlopu jest wygodne miejsce do spania – w Łebie (noclegi) znajdziemy całą ich masę, począwszy od domków letniskowych, przez pokoje gościnne, na eleganckich hotelach kończąc.

Łeba to przykład dobrze prosperującego miasta, które utrzymuje się z turystyki. To dziwne, ale zamieszkuje je około 4 tysiące ludzi. W sezonie potrafi pojawić się tutaj około 300-400 tysięcy Polaków i zagranicznych pasjonatów polskiego nabrzeża.

Łeba jest atrakcyjna, ponieważ ma w ofercie wiele rozrywek dla dzieci i dorosłych. W ciągu dnia można udać się z całą rodziną do pobliskiego Słowińskiego Parku Narodowego, w którym znajdują się piaszczyste ruchome wydmy. Właśnie te wydmy przyczyniły się otrzymania tytułu Światowego Rezerwatu biosfery przez UNESCO (więcej). To wyraz dużego uznania i ukłon w stronę polskiego środowiska naturalnego, które zachwyca wielu pasjonatów natury (nie tylko tych polskich, ale również zagranicznych).

Łeba to także ciekawe muzea dla dzieci i dorosłych. Jedno z nich – Wystawa Łebskie Klocki jest najchętniej odwiedzanym miejscem przez dzieci. Wspominając o rozrywkach dla młodych pociech, należy wymienić Rodzinny Park Rozrywki Łeba Park, oferujący wiele wspaniałych atrakcji. To prawdziwe centrum dla dzieci, które uwielbiają tam przebywać. Wioska indiańska, park dinozaurów, małpi gaj oraz wiele innych przyczyniło się do sukcesu – obecnie właśnie ta placówka jest najlepiej prosperująca w całej okolicy.

Łeba to nie tylko rozrywka, ale również edukacja dla najmłodszych, którą zapewniają muzea. Jedno z nich – Muzeum Motyli to źródło cennych informacji o życiu tych kolorowych oraz delikatnych owadów.

Dla pasjonatów mocnych wrażeń jest Kino 7D, które pobudzi wszystkie zmysły, dostępne już dla pięciolatków. W dodatku jest coś dla dorosłych, a mianowicie horrory, które przyprawią każdego o palpitacje serca.

W mieście istnieje też wiele parków rekreacyjnych, linowych oraz zręcznościowych, które poprawią kondycję nawet zapalonego leniucha. Łeba nie pozwala na wytchnienie od atrakcji. Warto przyjechać tutaj i przekonać się o niezwykłości tego tajemniczego oraz unikalnego miejsca, które wpasuje się w każde wymagania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top