Warszawska rodzinka i jej podróże

Mikoszewo i Mewia Łacha

Urocze nadmorskie miejscowości zdecydowanie mają swój klimat. Oferują ciszę, spokój, niektóre z nich są bardzo kameralne i idealne dla zestresowanych osób. Do takich miejsc należy Mikoszewo, które jest niewielką miejscowością położoną na prawym brzegu Wisły. Z lotu ptaka prezentuje się niesamowicie – symetrycznie ułożone domki, mnóstwo nadmorskiej zieleni to dla niektórych wszystko, o czym można tylko sobie pomarzyć, by nasze wakacje stały się prawdziwym czasem wypoczynku i regeneracji wszelkich sił.

W Mikoszewie na wielu czeka słoneczna, zadbana plaża, po której z przyjemnością będzie można pospacerować i zachwycić się urodą warunków środowiskowych, jakich nie doświadczysz w żadnej innej części naszego kraju. Warto wiedzieć, że okolice te od lat przyciągają wielu turystów – choć Mikoszewo wielkie nie jest, posiada wiele znaczących plusów, przy czym baza noclegowa jest tutaj niesamowicie rozbudowana i potrafi przyjąć nawet kilka tysięcy turystów w krótkim okresie czasu []. Wciąż znajdziemy tutaj ciszę i spokój, których potrzebujemy i które są naszym głównym celem, jeżeli chodzi o wypoczynek.

 Mikoszewo w swojej okolicy posiada bardzo ciekawy rezerwat Mewia Łacha [https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Mewia_%C5%81acha]. Jest to jedyne miejsce w Polsce, w którym przez cały rok można zobaczyć foki. Oprócz tego, każdy ornitolog znajdzie tu coś dla siebie, bo tylko tutaj występują pewne gatunki ptaków, jakich nie zobaczysz nigdzie indziej. Mikoszewo kusi nie tylko swoim spokojem i okolicznościami przyrody czy nawet ceną. Położenie przy ujściu Wisły świadczy o rozwiniętej już dawno temu na tych obszarach ludzkiej działalności, co może być świetnym tematem do zgłębiania dla wszystkich, którzy pasjonują się historią. Zdecydowanie jest to miejsce, do którego wielu chętnie wraca. Przekonasz się o tym wtedy, kiedy się tam wybierzesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top