Warszawska rodzinka i jej podróże

Najlepsze i najprostsze rozwiązanie – Łazy

Najprostsze rozwiązania wakacyjne okazują się najczęściej najlepsze, zamiast więc szukać i wydziwiać w kolejnych ofertach urlopów, warto wybrać się nad polskie morze. Jednak nie w miejsce, gdzie turystów jest więcej niż mieszkańców, a zatłoczenie plaż tak wielkie, że czasem nie ma się gdzie położyć. Jeśli jedziemy nad morze, to wybierajmy małe, stosunkowo nieznane miejscowości takie jak Łazy, które leżą jednak w pobliżu większych miast.

Dlaczego? Ponieważ mamy wtedy zagwarantowaną ciszę i spokój, a gdy zaczniemy się nudzić, zawsze możemy pojechać na wycieczkę do tej większej miejscowości. Nie ma co ukrywać, że przyzwyczailiśmy się do spędzania czasu w miejscach, gdzie jest dużo osób i które są znane w branży turystycznej. Jadąc na wakacje wybieramy najczęściej te, których oferta noclegowa oferuje nam różnorodne rozwiązania, od pensjonatów, moteli i hoteli, po kwatery prywatne czy łóżka w pokojach wieloosobowych. Tymczasem wakacje w Łazach to zupełnie nowa forma doświadczenia: do wyboru mamy dwie opcje, albo nocujemy w centrum wsi, decydując się na kwatery prywatne u tamtejszych mieszkańców, albo wybieramy rozwiązanie, jakim są noclegi pod namiotami. Ta druga opcja jest wybierana wbrew pozorom bardzo często; turyści zmęczeni są ciągłym tłokiem i hałasem panującym w wielkich ośrodkach wypoczynkowych, więc szukają alternatyw. Plusem jest także samo położenie wsi, ponieważ znajdują się one między nabrzeżem Bałtyku (około kilometr do linii brzegowej), a jeziorem Jamno, na którym rozwija się turystyka wodna.

W Łazach spodoba się każdemu, kto od swoich wakacji oczekuje przede wszystkim spokoju. Nie ma tu dyskotek, ani klubów, gdzie nocami rozbrzmiewa głośna muzyka; plaże nie są zatłoczone, a ulicami nie chodzą setki turystów. Sama wieś oferuje natomiast najpotrzebniejsze usługi: od noclegów [link tutaj: noclegi Łazy], po restauracje, które w dużej części składają się z wędzarni oraz smażalni ryb. Nie brakuje też zwykłych restauracji z polskim jedzeniem, a nawet pizzerii. Głównymi atrakcjami oprócz morza i jeziora są leśne tereny nieobjęte ochroną. Oznacza to, że można w tutejszych lasach do woli zbierać grzyby, których zresztą nie brakuje: w można też wypożyczyć rowery, a następnie udać się na przejażdżkę po lesie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top