Warszawska rodzinka i jej podróże

Słoneczne kąpiele we Władysławowie

Władysławowo znane jest ze swej popularności wśród turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Świadczyć to może o nienagannej jakości usług, oraz o tym, że noclegi we Władysławowie są w stanie sprostać nawet największym wymaganiom. Baza noclegowa jest bardzo obszerna, co sprawia, że każdy znajdzie tu dla siebie miejsce na wypoczynek i zasłużony relaks.

Na szerokich, malowniczych plażach zażywać można kąpieli słonecznych oraz nieocenionych dla zdrowia spacerów brzegiem morza, które dostarczą naszemu organizmowi dużą dawkę potrzebnego jodu. Na strzeżonych plażach, pod czujnym okiem ratowników można kąpać się w morskich falach sprawiając radość sobie i najbliższym.

Kiedy spacery i kąpiele w morzu staną się nudne, miasto oferuje liczne atrakcje, które urozmaicą pobyt. Warto zacząć od historycznych walorów Władysławowa. Jego bogatą historię potwierdza między innymi słynna Hallerówka, czyli dom, w którym generał Józef Haller wraz z rodziną gościł w czasie wakacji. Jest to istne muzeum, w którym znajdziemy eksponaty z przed II wojny światowej. Kolejnym elementem wartym uwagi jest Osada Średniowieczna Sławutowo. Projektanci i pomysłodawcy tego miejsca z łatwością przenoszą odwiedzającego w IX-X wieku prezentując liczne znaleziska i eksponaty. Z pewnością zrobią niesamowite wrażenie. Warto także zajrzeć do muzeum latarnictwa im. Stefana Żeromskiego.

Oprócz walorów historycznych jest tu także wyjątkowy taras widokowy, z którego obejrzeć można panoramę miasta i okolic. Jeśli jednak takich widoków będzie niedosyt jest jeszcze dobrze znana stałym bywalcom Wieża Widokowa w Domu Rybaka, która oferuje dwie trasy do wyboru, krótszą i dłuższą, które także prowadzą na tarasy widokowe z których w niecodzienny sposób oglądać można panoramę półwyspu helskiego. Zachęcamy też do odwiedzenia Muzeum Motyli. W ciągu lat nazbierało się tu wiele ciekawych okazów różnorodnych owadów z różnych krańców świata. To atrakcja bardzo polecana dla turystów z dziećmi, gdyż robi na nich duże wrażenie i pobudza wyobraźnię. Po ciężkim dniu, warto odpocząć spacerując doliną Chłapowska, gdzie wytyczone odpowiednio trasy pozwalają na oglądanie wymierających gatunków roślin, które są tu pod ochroną.

Malownicze Władysławowo zaprasza chętnych oferując liczne noclegi oraz niezapomniane atrakcje turystyczne. Zabierz rodzinę i przyjaciół, a na pewno nie będziecie się tutaj nudzić. Gościnni gospodarze zadbają o najdrobniejsze szczegóły pobytu co sprawi, że będzie on wyjątkowo komfortowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top