Warszawska rodzinka i jej podróże

Tężnie w Ciechocinku

Największy wpływ na popularność Ciechocinka zarówno jako miasta turystycznego, jak i uzdrowiska mają niewątpliwie tężnie. Na polanie górującej nad miastem znajduje się zespół trzech solankowych tężni, każda z nich ma 16 metrów wysokości. Ciekawostką jest fakt, że są to największe zabytkowe tężnie w całej Polsce jak i Europie. Przyjeżdżają tu turyści z całego kontynentu, więc nie zdziwmy się, jeśli spotkamy naprawdę sporą liczbę obcokrajowców.  Ciechocinek jest miastem bardzo dobrze znanym wśród europejskich turystów. Tężnie, po kilkukrotnym spłynięciu solanki przez tarninę, uzyskują stężenie solankowe od około 5 do 27 procent. Wynik ten jest uzależniony od wiatru, promieni słonecznych czy innych aspektów.

Jednak tężnie mają również kolejną funkcję – stanowią świetną wieżę widokową. Na ich szczyt można wejść po kupieniu biletu, a 16-metrowe konstrukcje zapewniają nam świetne widoki panoramy całej okolicy Ciechocinka. Atutem tych budowli jest również fakt, że nie tylko są wysokie, ale wybudowano je na wzniesieniu górującym nad tym terenem, dzięki czemu widok jeszcze bardziej zapiera dech w piersiach. Jakie są jednak zalety przebywania w najbliższej okolicy tężni solankowych? Oczywiście są to aspekty zdrowotne. Taki spacer działa korzystnie na oskrzela, górne drogi oddechowe i nadciśnienie, gdyż solanka obniża ciśnienie tętnicze.

Ogromną atrakcją Ciechocinka jest również jego lokalizacja. Szczególnie gdy przybywamy z odległych stron i rzadko bywamy na tych terenach, to należy poświęcić minimum jeden dzień na zwiedzenie okolicznego Torunia. Największą atrakcją stolicy województwa jest przepiękna starówka zachowana idealnie od średniowiecza. Miasto zostało oszczędzone przez wojny i widzimy w nim oryginalną, starą zabudowę, co jest rzadkością w miastach polskich.

Baza noclegowa zadowoli każdego. Znajdziemy tu mnóstwo miejsc noclegowych – od luksusowych hoteli aż po bardziej oszczędne prywatne miejsca i pensjonaty. Jednak z racji ogromnej popularności tego miasta, warto wcześniej dokonać rezerwacji – można to zrobić przez internet, wpisując w wyszukiwarkę hasło: „noclegi i kwatery Ciechocinek”. Jeśli o tym nie zapomnimy, to noclegi nie będą stanowiły żadnego problemu i będziemy mogli cieszyć się ze znakomitych wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top