Warszawska rodzinka i jej podróże

Trzęsacz – nadmorska ostoja atrakcji

Niemal każdy z nas ma czasami ochotę na trochę ciszy, spokoju i odpoczynku. Celem naszej podróży, który z całą pewnością spełni nasze oczekiwania może być Trzęsacz, niewielka wieś turystyczna, położona na Pobrzeżu Szczecińskim. Trzęsacz jest wsią, posiadającą wspaniałe morskie kąpielisko, przyciągające mnóstwo turystów każdego roku, szczególnie w sezonie letnim. Poza kąpieliskiem, ogromną popularnością cieszy platforma widokowa, pozwalająca na obserwowanie okolicy i morza ze sporej wysokości. Gwarantuje to wspaniałe wrażenie i niezapomniane emocje.

Najbardziej charakterystyczną atrakcją Trzęsacza są ruiny kościoła gotyckiego z przełomu XIV i XV wieku. Kościół ten zbudowany został w odległości 2 km od linii brzegowej, dlatego ciągłe fale podmywające ściany budynku szybko go zniszczyły. Od 1874 roku w kościele tym nie odbywały się już żadne nabożeństwa. Kościół niszczał, a do dzisiaj zachowała się jedynie jego południowa ściana. Atrakcja ta jest jednak jedyną tego rodzaju w całej Europie. Znanym i interesującym zabytkiem jest też kompleks pałacowo-folwarczny, należący do prywatnego właściciela. W jego pobliżu znajduje się stadnina koni, a wokół roztacza się niesamowity park dworski, po którym spacer dostarczy nam mnóstwa wrażeń.

Trzęsacz jest wsią idealną dla miłośników natury i bliskości z przyrodą, a także dla amatorów długich, pieszych wędrówek. Przez wieś przebiega Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Piskorski), a także Szlak Pobrzeża Rewalskiego. Umożliwiają one wspaniałe wędrówki, będące świetnym pomysłem na spędzenie miło czasu z rodziną bądź przyjaciółmi.

Każdy turysta przyjeżdżający nad morze, chce zostać tu jak najdłużej. Sprzyjają temu liczne noclegi, Trzęsacz bowiem dostosował swoją bazę noclegową do potrzeb przybywających tu turystów. Każdy z nich może zatrzymać się w hotelu czy wynająć domek na czas pobytu nad morzem (). Dzięki temu zyskuje się więcej czasu na odwiedzenie wszystkich atrakcji, które Trzęsacz oferuje swoim gościom. Zobaczenie wszystkiego w jeden dzień jest wręcz niemożliwe. Trzęsacz posiada tak wiele atrakcji, że nie sposób się tutaj nudzić. Każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

One thought on “Trzęsacz – nadmorska ostoja atrakcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top