Warszawska rodzinka i jej podróże

Urok Ustrzyk Dolnych

Wakacje w Bieszczadach to znakomity pomysł na to, aby poznać urok Ustrzyk Dolnych. Bardzo liczne grono poszukiwaczy przygód przyjeżdża tutaj kilka razy nawet w ciągu roku po to, aby uprawiać aktywność fizyczną. Sprzyja temu niezwykle pięknie położona miejscowość, gdzie pośród zielonych terenów ukryte są góry i pagórki, na których zimą zjeżdżają narciarze. Latem uprawiać na przykład narciarstwo biegowe. Nie jest to zresztą jedyna dyscyplina sportu, na którą otwarte są Ustrzyki Dolne, bowiem znakomicie odnajdują się tutaj miłośnicy biegania, dla których są tu trasy zarówno trudne, jak też i łatwe. Tu można biegać po prostych szlakach, jak też i starać się wspiąć na same szczyty gór. Są to bardzo trudne trasy. Niemniej jednak, kiedy już je zrealizujemy, czujemy olbrzymią satysfakcję z tego, że coś nam się udało.

Dla miłośników wody olbrzymią przyjemnością będzie skorzystanie z basenu, który znajduje się w tej miejscowości. Można tam rozkoszować się korzystając ze spa. Tu do dyspozycji klientów są też tory wodne, bicze i masaże, gdzie naprawdę przyjemnie spędzać urlop. To wszystko powoduje, że baza noclegowa w Ustrzykach Dolnych () jest każdego roku szybko wykorzystywana przez osoby, które chcą spędzić atrakcyjny urlop w atmosferze przygody. Można obejrzeć tu XIX wieczną cerkiew, która świadczy o bogatej kulturze Bieszczad, gdzie spotykała się wielonarodowa historia. W miejscowości są liczne trasy spacerowe, na których można spotkać bardzo wiele osób, które cieszą się z bogactwa pięknych krajobrazów. Warto wejść na samą górę tutaj po to, aby z jej wysokości zachwycić swoje oczy bogatym, malowniczym pejzażem, który jest typowy dla Bieszczad. Tutaj odbywa się także festyn wiejski w miejscowości Bandrów, która była jedną z pierwszych na świecie, gdzie wydobywano ropę naftową.

Na wakacjach w Bieszczadach koniecznie trzeba spożyć posiłek na bazie kaszy gryczanej oraz mielonego mięsa, jak też posmakować potrawy, która jest bezmięsna. Warto będąc tutaj wstąpić do Muzeum Wsi, gdzie zażyć można przyjemnej, sielskiej atmosfery. Na szczególne uwzględnienie zasługuje muzeum przyrody, które to znajduje się na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego (wikipedia.org), gdzie żyje wiele dzikich zwierząt, jak też i wiele przepięknych, rzadko spotykanych gatunków drzew, dla których uroku koniecznie trzeba tu przyjechać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top