Warszawska rodzinka i jej podróże

Wrocławskie atrakcje rodzinne

Wrocław kojarzy się z życiem kulturalnym, festiwalami i koncertami, a z drugiej strony z mnogością zabytków – ale jest też doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę. Obowiązkowym punktem wyprawy z dziećmi jest odwiedzenie Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego z otwartym niedawno Afrykarium. W jego niezwykłych przestrzeniach podziwiać można kilkanaście ekosystemów jezior, rzek i przybrzeżnych wód oceanicznych z towarzyszącymi im gatunkami takimi jak żółwie pustynne, najmniejsze antylopy – dik-diki, góralki i hipopotamy. W basenach zobaczyć można wydry, krokodyle, manaty, kotiki, pingwiny oraz wiele gatunków ryb. Największą atrakcję stanowi jednak przejście tunelami położonymi pod powierzchnią wody, których przeźroczyste ściany i sklepienie pozwalają podziwiać rekiny, płaszczki, żółwie morskie i liczne gatunki ryb zamieszkujących rafy koralowe. Do Afrykarium oraz pozostałej części zoo obowiązuje jeden bilet, warto więc zobaczyć także zwierzęta zamieszkujące lądy, ptaszarnię, pawilon gadów czy słoniarnię. Dorośli wrocławskie zoo pamiętać mogą jako miejsce, gdzie nagrywany był przez 30 lat program telewizyjny „Z kamerą wśród zwierząt”. Od tego czasu ogród został unowocześniony i rozbudowany. Niewątpliwą atrakcją oprócz dziedzińca z oswojonymi zwierzętami jest także możliwość przyglądania się karmieniu kotików, waranów z Komodo, pawianów, manatów, rekinów, piranii, hipopotamów, ptaków i reniferów.

Jeżeli mamy w planach nocleg we Wrocławiu, możemy zwiedzając miasto szukać wraz z pociechami krasnali. Obecnie jest ich ponad 280. Wskazują najciekawsze miejsca, czasem nawiązują wyglądem i imionami do różnych postaci oraz profesji. Wrocławskie krasnale mają również swój własny festiwal, któremu towarzyszą atrakcje dla dzieci, konkursy, gry miejskie i opowiadanie bajek. Można też na podstawie mapy z krasnalami ułożyć własną trasę spaceru poświęconego określonej tematyce. Oprócz zoo i spacerów warto poświęcić przynajmniej parę godzin na odwiedzenie Aquaparku. W kompleksie wodnym znajdziemy brodzik i strefę zabaw dla najmłodszych, basen solankowy, sztuczne fale oraz rzekę dla umiejących już pływać, zjeżdżalnie, jacuzzi i baseny pływackie. We Wrocławiu na turystów czeka wiele pięknych miejsc, restauracji, w których można dobrze zjeść i szeroka gama noclegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top