Warszawska rodzinka i jej podróże

Wycieczka do Białegostoku – Podlasie

Czy kiedykolwiek myślałeś o przyjeździe do Białegostoku? Jeżeli nie to mocno się nad tym zastanów. O ile 20 lat temu stolica północno-wschodniej Polski przypominała lekko zacofaną mieścinę, o tyle w ciągu ostatnich lat stała się jednym z najpopularniejszych ośrodków miejskich w kraju. Jest tu wszystko co charakteryzuje duże polskie miasta, a jednocześnie można oddychać czystym powietrzem.

Wschodni sąsiedzi doskonale wiedzą kiedy rezerwować noclegi w Białymstoku, lecz właśnie wtedy lepiej unikać większych zakupów w tutejszych hipermarketach. Miasto słynie z niskich cen żywności przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej jakości produktów. Ponadto można tu znaleźć wyjątkowe regionalne produkty, takie jak na przykład sękacz. Co roku przed świętami na Rynku Kościuszki (główny miejski plac oraz miejsce spotkań większości mieszkańców) stawia się drewniane budki, w których odbywa się sprzedaż regionalnych wyrobów i rękodzieł. Kupujący mogą tu skosztować pysznych tatarskich potraw, korycińskich serów, wspaniałego podlaskiego pieczywa. Przy placu stoi także pomnik Józefa Piłsudskiego (przy którym obchodzone są najważniejsze uroczystości państwowe) oraz duża Katedra połączona z kościołem. Powstała ona za panowania cara jako przybudówka do maleńkiego kościółka z XVII wieku. Dzisiaj jest to jedna z głównych świątyń diecezjalnych oraz stały element wycieczek. W mieście znajduje się również inna bardzo ważna budowla sakralna jaką jest Cerkiew Świętego Ducha. Obecnie to największa świątynia prawosławna w Polsce, która została konsekrowana w roku 1999.

Podlasie to świetna baza noclegowa dla wszystkich chcących pobytu na łonie natury. W porównaniu do poprzednich lat, funkcjonuje tu wiele hoteli położonych zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta, oferujących noclegi dla amatorów przyrody. Dzięki bliskości Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej można organizować krótkie jednodniowe wypady rowerowe bez konieczności zmieniania miejsca noclegowego. Wśród wielu Polaków wciąż istnieje przekonanie o podziale Polski na lepszą i gorszą część. Przyjeżdżając na wschodnie tereny można natychmiast zmienić opinię zarówno o infrastrukturze, jak i o mieszkańcach. Ba, wiele osób twierdzi, że w żadnym innym miejscu nie spotkało się z taką życzliwością jak tutaj.

One thought on “Wycieczka do Białegostoku – Podlasie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top