Ćwiczenia w domu czy na siłowni

Wszyscy wiemy, że regularne ćwiczenia pozytywnie wpływają na naszą kondycję i siłę. Na siłowni wraz z potem wylewamy nasz codzienny stres z pracy, dodając potężnego zastrzyku energii i znacznie poprawiając nasze zdrowie, co może przyczynić się do dłuższego życia

Decyzja o rozpoczęciu treningu jest równie ważna, jak miejsce, w którym będziemy ćwiczyć. I jest coś…. wybierać. W ostatnich latach odnotowano wiele pozytywnych trendów w zakresie zdrowia i sprawności. Wraz ze wzrostem fali popularność aktywnego trybu życia zaowocowała dużą liczbą klubów fitness oferujących nam profesjonalny sprzęt oraz opiekę instruktorów, co jest szczególnie ważne dla osób dopiero rozpoczynających swoją sportową przygodę.

Niektórzy wolą ćwiczyć w domu i nie ma w tym nic dziwnego. To jest…. To… wygodniejsza opcja, bez konieczności posiadania specjalnego sprzętu i na pewno tańsza, bo nie tylko musimy kupić bilet, domową siłownię, ale także oszczędzamy na dojazdach. Jakie korzyści daje trening na siłowni, jaki rodzaj treningu w domu i jak ćwiczyć, aby uzyskać pożądane efekty wyrzeźbionej i umięśnionej sylwetki?

Korzyści z treningu na siłowni

Profesjonalny sprzęt – nowoczesne siłownie wyposażone są w wiele maszyn i urządzeń do ćwiczeń siłowych i fitness. Zapewniają również opiekę trenera, który dokładnie wyjaśni, które ćwiczenia są najbardziej efektywne i jak je wykonywać, co jest szczególnie ważne dla początkujących, ponieważ pomaga uchronić się przed kontuzjami, a tym samym sprawia, że ​​trening jest przyjemniejszy. Duża ilość dostępnego obciążenia pozwoli nam regularnie poprawiać wyniki siłowe.

Możesz wybierać z szerokiej gamy urządzeń do treningu fitness: bieżnie, rowery stacjonarne, silniki krokowe, komputery orbitalne, ergometry. Wiele siłowni oferuje swoim klientom zajęcia grupowe, takie jak aerobik, tabata, crossfit, crossfit, a nawet zajęcia sztuk walki czy tańca. Nowoczesne kluby fitness to także miejsce, w którym możemy zrelaksować się w saunie lub skorzystać z masażu i zakupić niezbędne odżywki w dobrze wyposażonym sklepie.

Motywacja – Obecność na siłowni innych ćwiczących pozytywnie wpływa na nasze relacje międzyludzkie, pozwala się wzajemnie motywować, a także motywować się nawzajem, jest też element rywalizacji. Dodatkową zachętą może być również opłata za bilet na siłownię.

Koncentracja – w maszynowni nie ma nic, od czego mogłoby nas rozpraszać i od…. co robić. Możemy w 100% skoncentrować się na dobrym treningu.

Energia – coś się dzieje z byciem na siłowni, poceniem się z innymi, co daje nam ogromny… kop. Często czerpiemy energię z innych ludzi, co może nas zmusić … do jeszcze cięższej pracy. Nie chcemy tego…. że sąsiad wyglądał lepiej niż my?

Wady treningu na siłowni

Koszt – Aby ćwiczyć na siłowni, należy zakupić karnet uprawniający do korzystania z usług klubu, zazwyczaj przez miesiąc. Wymaga to wydania od kilkudziesięciu do nawet kilkudziesięciu lub więcej. kilkaset złotych. Ceny uzależnione są od wielkości miasta, w którym znajduje się siłownia, rodzaju karnetu ze względu na ilość wejść, które można zrealizować na i ze sprzętu, który jest dostępny w danym klubie. To jest coś, co często jest dodawane do kosztów podróży.

Czas – trening na siłowni zazwyczaj wymaga spędzenia na nim co najmniej godziny. To nie to. czas spędzony wyłącznie na treningu, dojazd na siłownię zajmuje cenne minuty, a do tego prysznic, zmiana ubrania i…. rozmawiać z innymi ludźmi. W mniejszych klubach często musimy czekać na „dostępność” sprzętu, na którym chcemy ćwiczyć.

Ludzie , oto kolejna rzecz dotycząca siłowni: jest pełna ludzi, zwłaszcza w nadchodzącym okresie świątecznym. Dla jednych ich biznes jest zaletą, dla innych poważną wadą. Niektórzy mogą czuć się zawstydzeni, że inni zobaczą ich niezbyt estetyczny wygląd po ciężkim treningu, rozmazanym makijażu lub spoconej koszuli. Na siłowni spotykamy różnych ludzi, jeśli nie lubisz towarzystwa pozerów ze smartfonami, ubranych w markowe „stroje” treningowe i nienawidzisz bliskiej obecności osób, które nie przywiązują zbytniej wagi do kwestii higieny, siłownia może nie być najlepszym miejscem dla siebie.

Kilka ćwiczeń dla stawów – w domu

Brzuszki . Połóż się na plecach i wyciągnij ręce do przodu. Połóż stopy na podłodze i ugnij kolana tak, aby były skierowane do góry. Trzymaj dolną część pleców na podłodze, ale delikatnie odsuń ramiona od podłogi. Powinieneś czuć, że mięśnie brzucha muszą pracować!

Wejdź na krzesło. Chwyć krzesło i stań bezpośrednio przed siedzeniem. Pierwszy krok na siedzenie prawą nogą, a następnie lewą. Teraz zejdź ponownie na dół i zacznij od lewej nogi. Podczas ćwiczenia trzymaj plecy tak prosto, jak to możliwe.

Squat. Rozłóż nogi na szerokość ramion i odepchnij pośladki do tyłu. Opuść się, aż kolana będą ustawione pod kątem 90 stopni. Przytrzymaj tę pozę przez sekundę, a następnie podnieś się.

Triceps zanurza się na krześle. Chwyć krzesło i stań plecami do siedzenia krzesła. Połóż dłonie na rogach siedzenia. Połóż pięty na podłodze i odepchnij się rękami w górę iw dół.

Półka. Uklęknij i pochyl się tak, aby oprzeć się na łokciach. Teraz wyprostuj nogi i stwórz prostą linię z ciałem. Utrzymaj tę pozycję przez trzydzieści sekund.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*